وبلاگ دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد رشت

این وبلاگ جهت درج اخبار اطلاعات مقالات کتاب تحقیق پژوهش مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا رشته مدیریت می باشد

وبلاگ دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد رشت

این وبلاگ جهت درج اخبار اطلاعات مقالات کتاب تحقیق پژوهش مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا رشته مدیریت می باشد

وبلاگ دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد رشت
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: محدودیت های زیادی که برای دانشگاه آزاد ایجاد شده، ممکن است جذب هیات علمی را با مشکل مواجه کند.

حمید میرزاده با اشاره به آخرین وضعیت جذب هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد متعهد شده بود که سالانه ۷ هزار عضو هیات علمی جذب کند و تا کنون طی سه سال گذشته ۱۱ هزار هیات علمی یا جذب کرده یا ارتقاء داده است. این بار سنگین مالی را برای دانشگاه به وجود آورده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه همکاری‌های لازم برای توسعه تحصیلات تکمیلی با دانشگاه آزاد اسلامی به عمل نیامده است، اکنون در حال محاسبه هستیم اگر بخواهیم همان فرمول قبلی، جذب سالانه ۵ هزار نفر را اجرا کنیم، آیا متناسب با آن می توانیم دانشجو نیز جذب کنیم یا خیر؟

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یادآورشد: روند همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی جوابگوی این همه بار مالی سنگین برای جذب هیات علمی تا رسیدن به جذب ۲۰ هزار نفر نیست.

وی افزود: اگر روش‌ها و چهارچوب هایی که دانشگاه آزاد با توسعه تحصیلات تکمیلی با رعایت استاندارد دنبال آن است، مهیا شود، دانشگاه آزاد جذب را ادامه می دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه محدودیت زیادی که برای دانشگاه آزاد ایجاد شده، ممکن است جذب هیات علمی را با مشکل مواجه کند افزود: ما در دانشگاه آزاد اسلامی به شهادت دبیرخانه جذب اعضای هیات علمی، طی ۳ سال گذشته بیشتر از دو وزارت خانه علوم و بهداشت جذب هیات علمی داشته ایم.

وی افزود: اخیرا نیز رئیس مرکز جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرده که ما امیدمان برای جذب اعضای هیات علمی در آینده به دانشگاه آزاد اسلامی است این درحالی است که ما باید تحصیلات تکمیلی دانشگاه را رشد بدهیم، تا بتوانیم دانشجو جذب کنیم.

میرزاده با بیان اینکه ایجاد محدودیت با یک سری مقررات برای پذیرش دانشجو دانشگاه را با مشکل مواجه کرده است افزود: ۶۵ درصد جذب هیات علمی دانشگاه آزاد طی ۳ سال گذشته از فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی، مانند تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، تربیت مدرس و شهید بهشتی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی اعلام می کنند تحصیلات تکمیلی را توسعه ندهید، و از طرفی می گویند عضو هیات علمی جذب کنید،  این دو با هم جور نیست.

  • ارد قاجار

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی