وبلاگ دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد رشت

این وبلاگ جهت درج اخبار اطلاعات مقالات کتاب تحقیق پژوهش مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا رشته مدیریت می باشد

وبلاگ دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد رشت

این وبلاگ جهت درج اخبار اطلاعات مقالات کتاب تحقیق پژوهش مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا رشته مدیریت می باشد

وبلاگ دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد رشت

۴۹ مطلب در مرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

مجلات ISI پولی کم اعتبارند

ارد قاجار | جمعه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۵، ۱۱:۲۰ ق.ظ
مجلات بین المللی به چندین دسته تقسیم می شوند که یکی از این دسته ها، مجلات پولی هستند که این مجلات هم به چند دسته نقسیم میشوند که اولین دسته پولی معتبر دارای ایمپکت ، دومین دسته معتبر ولی بدون ایمپکت و کم اعتبار و آخرین دسته بی اعتبار.

🔸حال بر گردیم به مجلات کم اعتبار، اینگونه مجلات داوری دارند ولی داوریشون داوری تخصصی نیست بلکه بهتر از هیچی است.

وقتی شما در رشته مثلا شیمی آلی فارغ التحصیل شده اید و یک مقاله ای در مورد ترکیبات آلی نوشتید. حال فرستادید به اینگونه مجلات، سردبیران اینگونه مجلات چون در رشته شما داور متخصص ندارند مقاله شما رو میفرستند به داوری که تخصصش مثلا فیزیک شیمی هست یا مهندسی شیمی هست که اطلاعات خیلی کمی از موضوع شما داره برای داوری. تازه این خوشبینانه ترین حالتش هست ممکنه یک مهندس موادی مقاله شما رو داوری کند اون موقع ایراد مقاله شما که یک داوری تخصصی و مختص رشته شما میتوانست بگیرد دیگه آن ایراد از مقاله شما گرفته نمیشود و به همون صورت با طرح چند تا سئوال الکی و در نهایت مقاله شما به همین راحتی چاپ میشود . بالاخره چند تا ایراد نیز خودش حسن هست که گرفته شده ولی اصل مطلب و ایراد مقاله شما هنوز باقی است. به این خاطر اینگونه مجلات کم اعتبار است.

ولی مجلات پر اعتبار رایگان با کسی رودروایسی ندارند کاملا ایراد رو خود شخص متخصص مقاله و موضوع شما میگیره. پس ارزش کار اینگونه مجلات قابل قیاس با مجلات پولی نیست.

🔸توصیه وبسایت مقاله نویسی ISI20 به پژوهشگران عزیز این است هرگز پول خود را دور نریزید و مقالتون رو به مجلات پولی کم اعتبار نفرستید.

  • ارد قاجار

سه میم موفقیت

ارد قاجار | جمعه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۵، ۱۱:۱۷ ق.ظ
"برای دستیابی به موفقیت، باید بر روی 🎯اهداف مشخصِ مکتوب،📝 متمرکز شد."

1) میم اول وجود اهداف "مشخص" بجای رؤیاهای مبهم است.

اتفاقاً در اینجا جزئیات بسیار مهم هستند. مثلا موفقیت مالی یعنی داشتن چه چیزی و دقیقا با چه مشخصاتی ..!

 2) میم دوم "متمرکز" شدن است.

🎗 یعنی چشم بر نداشتن از روی هدف و ندیدن تمام موانع، نشنیدن تمامِ نمی شودها و خواستنِ تمام خواستنی ها؛ قدرتِ خواستن را دست کم نگیرید.

3) میم سوم "مکتوب" کردن و نوشتن هدف ✒️✒️و قراردادن آن در معرض دید است.

معجزه نوشتن را از یاد نبرید. خداوند نیز در قرآن به قلم سوگند خورده است و به آنچه می نویسد. اهمیت نوشتن اهداف در جذب انرژی از کائنات می‌باشد.

  • ارد قاجار

مقاله خود را پیش‌داوری کنید!

ارد قاجار | چهارشنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۵، ۰۲:۴۸ ب.ظ
پس از تهیه پیش‌نویس کامل مقاله، مقاله خود را با درنظرگرفتن سبک و اصول موردپسند نشریه داوری کنید:
🔻   آیا عنوان‌بندی بخش‌های مختلف مقاله با عنوان‌بندی پیشنهادی نشریه و مقالات منتشر شده در آن همخوان هستند؟
🔻    آیا محتوای هر بخش آنگونه که باید، تنظیم شده و به پرسش‌های مربوطه پاسخ می‌دهد؟
🔻    آیا اندازه و شکل فونت‌های متن، سرفصل‌ها، زیرنویس‌ها و ... انتظار نشریه را برآورده می‌کند؟
🔻    آیا عنوان‌بندی جدول‌ها، نمودارها، تصاویر و ... با شیوه‌نامه پیشنهادی نشریه مطابقت دارد؟
🔻    آیا استناد دهی درون‌متن و پایان ‌متن با شیوه‌نامه پیشنهادی نشریه مطابقت دارد؟
🔻    آیا استنادهای پایانی دقیق و با استنادهای درون‌متن سینک هستند؟ (یعنی استنادهای درون‌ متن و استنادهای لیست شده در بخش «منابع» مقاله با هم همخوان هستند؟)

معمولا بیشتر نشریات چک‌ لیستی از این موارد در بخش راهنمای نویسندگان ارائه می‌دهند. اگر نه، با جستجوی عبارت how to evaluate a research paper در نت می‌توانید به چک‌ لیست‌های متنوعی از ملاک‌های ارزیابی مقاله خود - چه به لحاظ نگارشی و چه به لحاظ محتوایی - دست یابید.

  • ارد قاجار

تقویم آموزشی نیمسال اول سال تحصیلی ۹۶-۹۵ دانشگاه آزاد واحد رشت

ارد قاجار | سه شنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۵، ۰۴:۲۷ ب.ظ
  • ارد قاجار

چگونه مقاله بخوانیم؟ 5

ارد قاجار | دوشنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۵، ۰۳:۱۸ ب.ظ
  • ارد قاجار

چگونه مقاله بخوانیم؟ 4

ارد قاجار | دوشنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۵، ۰۳:۱۵ ب.ظ
  • ارد قاجار

چگونه مقاله بخوانیم؟ 3

ارد قاجار | دوشنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۵، ۰۳:۱۳ ب.ظ
  • ارد قاجار

چگونه مقاله بخوانیم؟ 2

ارد قاجار | دوشنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۵، ۰۳:۰۶ ب.ظ
  • ارد قاجار

چگونه مقاله بخوانیم؟

ارد قاجار | دوشنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۵، ۰۳:۰۴ ب.ظ

  • ارد قاجار

روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت : دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت توانست بین دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشوردر رتبه بندی جدیدوبومتریک در جولای ۲۰۱۶ ،  رتبه ۱۲ را به خود اختصاص دهد.

 

دکتر علیرضا امیرتیموری دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ضمن گرامیداشت روز خبرنگار گفت : در دنیای امروز با وجود تکنولوژی ارتباطیِ پیشرفته و متعدد جهت دست یابی سریع به اطلاعات و منابع مختلف ، کسب اطلاعات صحیح و قابل اطمینان، تنها از اطلاع رسانی صحیح خبرنگاران امکان پذیر است و نقش خبرنگار به عنوان ابزار اطلاع رسانی، نقشی بسیار حیاتی و غیر قابل انکار است.

وی افزود: رسانه در نظام اسلامی یک امانتدار است و یک خبرنگار، داشتن صداقت در بیان مطالب را وظیفه اصلی خود در کار اطلاع‌رسانی می‌داند و این بهانه را گرامی می‌دارم و برای همه تلاش‌گران عرصه خبر و اطلاع‌رسانی بهروزی و موفقیت در انتشار اخبار صحیح و واقعی را آرزومندم.

دکتر امیرتیموری تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت  به عنوان بزرگترین واحد دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در بین دانشگاه های آزاد اسلامی کشور توانست در جایگاه دوازدهم  فهرست ارزیابی جدید وبومتریک در جولای سال ۲۰۱۶ میلادی قرار گیرد که این حاصل تلاش شبانه روزی دست اندرکاران این دانشگاه در ارتقای کیفیت  آن خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در رتبه بندی بین المللی وبومتریک، رتبه ۳۴۸۱ را در بین دانشگاه های جهان و  رتبه ۸۹ در بین دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور را به خوداختصاص داد . همچنین این واحد دانشگاهی  در رتبه بندی مقام اول و واحد های دانشگاهی دیگر استان گیلان توانستند در بین دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور رتبه هایی را به خود اختصاص دهند که در این بین واحد های دانشگاهی لاهیجان با کسب رتبه ۳۲ و آستارا  با کسب رتبه ۵۶ امتیاز  بترتیب مقام دوم و سوم این رتبه بندی را در دانشگاه های آزاد اسلامی استان گیلان  به خود اختصاص دادندکه جا دارد این موفقیت را به همکارانم در واحد های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان تبریک گویم.


در پایان دبیر هیأت امنای استان گیلان بار دیگر با تبریک روز خبرنگار بیان داشت:  اینجانب ضمن تبریک ۱۷ مرداد  به تمامی خبرنگاران به ویژه خبرنگاران حوزه دانشگاه ، یاد و خاطره تمامی شهدای خبرنگارخصوصا شهید صارمی  را گرامی می‌دارم و زحمات تمام عزیزان عرصه رسانه ای که در جهت  اطلاع رسانی درست اخبار  با توجه به تکلیف و رسالت خود ، به ترویج و تعمیق علم و فرهنگ و انعکاس مطلوب این مهم در کشور می پردازند ، ارج می‌نهم.

 


  • ارد قاجار